Blaty akrylowe

Blaty LG Hi-Macs to naturalny kamień akrylowy w postaci płyt. Należy do grupy materiałów nazywanych „solid surface”. Składa się w 75% z naturalnych minerałów, masy akrylowej i pigmentów. Wykorzystuje się go do produkcji mebli, zlewozmywaków i umywalek oraz stosuje jako okładziny ścienne.

Zaletą naszego materiału jest wytrzymałość. Odporność na uszkodzenia mechaniczne, wysoką temperaturę, słońce i środki chemiczne jest taka sama jak w produktach ceramicznych, jednak Hi-Macs jest dużo lżejszy, ciepły w dotyku i jest materiałem odnawialnym. Tworzywo Hi-Macs nie jest porowate, a gładka pozbawiona spoin powierzchnia, nie wchłania brudu i można ją bez trudu wyczyścić. Dzięki temu jest ona nie tylko higieniczna, lecz także praktyczna.Posiada wszelkie atesty, które pozwalają na stosowanie go w barach, restauracjach, laboratoriach, gabinetach medycznych, hotelach, jachtach itp.

Atutem Hi-Macs jest jego termoplastyczność. Cecha ta pozwala na formowanie dowolnych kształtów. Termoplastyczność, bezspoinowa technologia łączenia oraz szeroka gama kolorów sprawia, że materiał LG Hi-Macs daje projektantom nieograniczone możliwości aranżacyjne.